NASZE PRZEDSZKOLE

     Przedszkole nr 4 w Koninie istnieje od 1993r. Położone jest w zacisznej okolicy przy ul. Turkusowej 1 z dala od ruchliwych ulic i gwarnych skwerów. Panuje tu domowa, rodzinna atmosfera. Lokal, w którym znajduje się przedszkole spełnia wszystkie wymogi gwarantujące warunki bezpieczne i higieniczne dla dzieci.

Posiadamy bardzo dobre warunki lokalizacyjne: 9 przestronnych, jasnych sal zabaw i zajęć wyposażonych w mebelki dostosowane do wieku dzieci, kąciki zainteresowań, zabawki i pomoce dydaktyczne dające możliwość poznawania wielozmysłowego, salę gimnastyczną, gabinet do terapii logopedycznej o raz psychologiczno-pedagogicznej, salę zajęć językowych, łazienki przystosowane specjalnie dla naszych najmłodszych.
     Naszym walorem jest duży, atrakcyjny plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, domki i wiele innych. Teren przy przedszkolu jest pełen drzew i zieleni, co sprawia, że dzieci czują się tu bardzo dobrze.
    Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zapewniającą profesjonalną edukację. Każde dziecko w naszym przedszkolu objęte jest troskliwą opieką, traktowane jest podmiotowo i indywidualnie.
    Posiadamy własne zaplecze kuchenne, gdzie nasze Panie kucharki przygotowują smaczne i zdrowe dania dla dzieci w wieku przedszkolnym.
    Placówka ciesząca się niesłabnącym uznaniem, otwarta jest na potrzeby rodziców i środowiska, posiada wypracowane własne tradycje i uroczystości. Rodziców postrzega się u nas jako cennych partnerów, ponieważ dobra współpraca, wzajemna akceptacja i zrozumienie, procentują w efektach oddziaływań wychowawczo – dydaktycznych.
    Przedszkole nr 4 w Koninie czeka na dzieci od poniedziałku do piątku już od godz. 6.00. Przez cały dzień nasze pociechy przebywają ze swoimi ukochanymi paniami, żegnają się z nimi o godz. 17.00.
    Zajrzyj do nas i Ty…, bo tylko w Przedszkolu Nr 4 w Koninie…

„…dzieci wiedzą, jak żyć zgodnie i w przyjaźni z przyrodą. Wyrastają w atmosferze podnoszącej wartość samooceny w społeczności przedszkolnej. Sa otwarte na zamiany zachodzące w ich bliższym i dalszym otoczeniu, zmierzając do życia i naukiw zjednoczonej Europie.”


Facebook